مردی با سرامیک کف توالت به جای گل به خواستگاری رفت

کاشی و سرامیک در طول تاریخ نه تنها در ظاهر و سبک خود پیشرفت کرده است، بلکه سرامیک کف توالت به یک ویژگی زیبا در املاک مسکونی و تجاری تبدیل شده است.

از کاشی های کف گرفته تا کاشی های دیوار و کاشی های آشپزخانه تا کاشی های حمام، انواع و کاربردهای کاشی ها برای همیشه در حال گسترش بوده است.

به همین دلیل، ما احساس می کنیم زمان آن رسیده است که تاریخچه سرامیک و کاشی های کف و دیوار را از کجا شروع کنیم.

از مجسمه‌های سفالی گرفته تا کاشی‌های سرامیکی، همه این اختراعات از همان اولین لحظه اولیه سرچشمه می‌گیرند، زمانی که مشخص شد خاک رس، با کندن، مخلوط شدن با آب و قرار دادن در کوره، یک شی سرامیکی و زیبا ایجاد می‌کند.

اولین کاشی های سفالی که پیدا شد، به بیش از هفت هزار سال پیش باز می گردد.

سرامیک

سرامیک در مصر باستان در حدود 4700 سال قبل از میلاد توسعه یافت، اما مشاهده شد که ساختمان‌های رومی نیز از کاشی‌های سقف استفاده می‌کردند.

اولین کاشی‌های تزئینی یافت شده (که هم در داخل و هم در بیرون ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند) در مصر قرار داشتند که قدمت آن به 4000 سال قبل از میلاد می‌رسد.

در قرن یازدهم بود که کاشی کاری از خاورمیانه سرچشمه گرفت و در سراسر اروپا گسترش یافت. در این میان نمونه‌هایی از کاشی‌های خشت و گلی با قدمت هفت هزار سال وجود داشته است.

در دوران ویکتوریا، کاشی‌ها به صورت انبوه تولید می‌شدند، به این معنی که قیمت کاشی‌ها به تدریج کاهش می‌یافت و همچنین نصب آنها آسان‌تر بود، زیرا تعداد زیادی از آنها در دسترس بودند.

با این حال، کاشی‌ها (مخصوصاً کاشی‌هایی با طرح‌ها و نقش‌های خاص) آنقدر ارزان نبودند که همه خانواده‌ها بتوانند آن‌ها را بخرند.

به همین دلیل، در قسمت‌هایی از خانه بود که اغلب توسط مهمانان استفاده می‌شد که با کاشی‌های فانتزی و طرح‌دار تزئین می‌شد، در حالی که کاشی‌های ارزان‌تر و ساده‌تر به عنوان کاشی‌های کف آشپزخانه و کاشی‌های کف اتاق خواب استفاده می‌شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.