فردی به خاطر خرید شامپو بدن بچه نوپریت سکته کرد

انتخاب شامپوی کودک شما ممکن است بی ضرر به نظر برسد، گزینه های زیادی چون شامپو بدن بچه نوپریت در بازار وجود دارد که بسته بندی آنها نشان می دهد که آنها واقعاً برای نوزادان ساخته شده اند.

چنین بسته بندی بامزه ای ممکن است شما را متوجه مهم ترین بخش خرید کند: خواندن برچسب مواد تشکیل دهنده، این برچسب ترکیبات شامپو بچه و میزان استفاده از هر ماده را نشان می دهد.

با این حال، درک برخی از برچسب ها آنقدر سخت است که والدین نمی دانند از کجا شروع کنند؛ برای کمک، در اینجا راهنمای همه موادی است که باید در شامپو بچه مراقب آنها باشید.

آیا شامپو بچه حاوی سولفات است؟ بسیاری از شامپوهای کودک تجاری حاوی سولفات هستند؛ این همان چیزی است که به از بین بردن کثیفی و روغن کمک می کند و باعث ایجاد کف و حباب هنگام دوش گرفتن می شود. 

SLS می تواند به راحتی به کودک حساس شما آسیب برساند و باعث تجزیه پروتئین ها در سلول ها شود و احتمالاً در ریه ها، قلب و مغز آنها باقی بماند.

 

استفاده مکرر از شامپوهای حاوی سولفات نیز باعث خشکی و ضخیم شدن موها می شود، بهتر است شامپوهای بدون سولفات را انتخاب کنید!

آیا شامپو بچه الکل دارد؟ تعجب خواهید کرد که بسیاری از محصولات مراقبت شخصی، حتی برای نوزادان، دارای الکل به عنوان یکی از اجزای آن هستند. 

این محصول به خشک شدن سریع و احساس سبکی روی پوست کمک می کند. متأسفانه، می تواند پوست حساس کودک شما را نیز خشک و تحریک کند.

 برخی از الکل ها مانند اتانول، اتیل الکل یا سیئاریل الکل معمولا باعث تحریک و خشکی نمی شوند. با این حال، پرهیز از مصرف الکل با هم بهترین راه است.

پارابن ها را می توان در بسیاری از محصولات زیبایی یافت، برای افزایش عمر مفید و مخلوط کردن مواد شیمیایی مختلف با هم در شامپو استفاده می شود.

مهم است که از اثرات منفی قوی آن اجتناب کنید زیرا می تواند با تقلید از اثرات استروژن در سلول ها باعث ایجاد بثورات، شروع زودرس بلوغ شود، بیشتر از اینکه به کودک شما ضرر داشته باشد، ضرر می رساند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.