زنی با خوردن توت خشک یزد بیماری تنفسی اش درمان شد

در میان گونه های درختی، برخی به طور موثر برای گیاه پالایی خاک های آلوده به آفت کش ها، کودهای شیمیایی یا فلزات سنگین استفاده می شوند.

برخی از گونه ها به طور موثر در حذف مواد خطرناک از هوا و آب استفاده می شوند. برخی از آنها برای حفظ محیط زیست و حفاظت از خاک استفاده می شود.

برخی از گونه ها در تولید اقتصادی استفاده می شوند و گونه های دیگر برای ارتقای سلامت انسان مورد بهره برداری قرار می گیرند. با توجه به نکات ذکر شده در بالا مشخص شد که تمامی ویژگی های ایمنی محیطی، تولید اقتصاد، ارتقای سلامت انسان و بهره برداری صنعتی در یک نوع گیاه یا گونه درختی وجود ندارد، اما توت (Morus spp.) همه را داراست.

این ویژگی ها را می توان به عنوان مفیدترین گیاه ما برای توسعه پایدار در نظر گرفت، همانطور که در زیر مورد بحث قرار می گیرد.

توت خشک یزد یک گونه درختی چوبی سریع رشد و برگریز از خانواده Moraceae با طبیعت چند ساله و منشأ در تپه‌های کوهپایه هیمالیا در هند و چین است.

توت خشک یزد به دلیل اهمیت اقتصادی آن در تولید ابریشم موری از طریق تغذیه لاروهای برگ به کرم ابریشم (Bombyx mori) شناخته شده است. شاخ و برگ برگ توت نیز به عنوان ماده غذایی برای حیوانات اهلی استفاده می شود.

توت از قرن ها به عنوان گیاهی برای تولید ابریشم و تغذیه حیوانات اهلی شناخته می شد، اما اهمیت اکولوژیکی آن نادیده گرفته شده است. در حال حاضر در سال های اخیر، این گونه گیاهی به دلیل شناخت نقش آن در رویکرد ایمنی محیطی، به عنوان یک گیاه دارویی و بهره برداری صنعتی از آن در بخش های مختلف، به خوبی به عنوان یک گیاه چند منظوره در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این، توت خشک یزد به دلیل پراکنش گسترده تر آن در سراسر جهان با سازگاری بهتر در شرایط آب و هوایی متنوع، شرایط خاک و در ارتفاعات از سطح دریا تا ارتفاع 4000 متری از سطح دریا به عنوان یک گیاه منحصر به فرد در این زمین در نظر گرفته شده است.

توزیع گسترده توت در سراسر قاره ها تحت شرایط متنوع نشان دهنده سازگاری بهتر آن با شرایط محیطی متنوع است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.