خوردن هویج محلی موجب افزایش قد حتی پس از زمان رشد می شود

آخرین کاشت هویج محلی در اواخر فروردین و اردیبهشت انجام می شود. این کاشت ها محصولات را از اکتبر تا مه از طریق ذخیره سازی محصول در شرایط مزرعه تامین می کنند، یا اگر هویج در سردخانه های یخچال نگهداری شود تا پایان ژوئن. فاصله بذر برای تولید ریشه هایی با اندازه های مختلف متفاوت است.

تراکم از 55 تا 110 بوته در متر مربع برای هویج محلی بزرگ مناسب برای خرد کردن، 160 بوته در متر مربع برای ریشه های متوسط برای بسته بندی، 380 بوته در متر مربع برای ریشه های کوچک متفاوت است. برای کنسرو کردن، تا 430 بوته در متر مربع برای انجماد.

برداشت در حال حاضر کاملاً مکانیزه است. زمانی که برای برداشت آماده می‌شوند، ریشه‌ها معمولاً شل می‌شوند، توسط قسمت‌های بالای خود بلند می‌شوند و ریشه‌ها و قسمت‌های بالایی به ناحیه‌ای منتقل می‌شوند که در آن قسمت‌های بالای آن برداشته می‌شود.

سپس هویج ها قبل از قرار دادن در جعبه های پالت برای نگهداری، شسته و مرتب می شوند. هویج های ابتدای فصل با رویه های چسبیده به بازار عرضه می شوند.

اینها هنوز با دست کشیده می شوند و به صورت دسته ها بسته می شوند، شسته می شوند و خنک می شوند. هویج محلی با رشد هویج در تراکم بالا تولید می شود. این هویج ها با استفاده از تجهیزات اصلاح شده برداشت تربچه برداشت می شوند.

پس از برداشتن رویه ها، ریشه ها با استفاده از دستگاه زیر برش شل می شوند. سپس ریشه ها روی یک نوار نقاله بلند می شوند و خاک تکان داده می شود تا هویج ها باقی بماند و سپس شسته می شوند.

هویج محلی نسبت به یخبندان نسبتاً مقاوم است و محصولات زراعی را معمولاً می توان در زمستان تا زمانی که نیاز باشد در مزرعه نگهداری کرد. ذخیره سازی مزرعه با زمین کردن با خاک 150 میلی متری یا قرار دادن 300 میلی متر کاه روی محصول در ماه نوامبر تا دسامبر برای محافظت از محصول در برابر یخ زدگی حاصل می شود.

سپس محصولات ذخیره شده در صورت لزوم و در صورت لزوم برداشته می شوند. برای نگهداری طولانی‌مدت، هویج‌ها در شرایط آب و هوایی خوب بلند می‌شوند و در سردخانه‌ها در دمای 0 تا 10 درجه سانتی‌گراد و رطوبت نسبی 95 تا 98 درصد قرار می‌گیرند.

ریشه‌های هویج سرعت تنفس بالایی دارند و دمای آنها باید در طول نگهداری به دقت کنترل شود تا اطمینان حاصل شود که دمای هویج پایین باقی می‌ماند تا از افت کیفیت جلوگیری شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.