تولید نوعی کنسرو نخود فرنگی یک و یک که از کچلی جلوگیری می کند

انواع کنسرو نخود تقریباً همیشه از کنسرو نخود فرنگی یک و یک تهیه می‌شود اگرچه هرگز نگویید هرگز زیرا برخی از نخودهای کنسرو شده دیگر ممکن است از مزارع یا تولیدکنندگان دسته‌ای کوچک در دسترس باشند در حالی که نخود فرنگی منجمد در واقع به طور منظم گزینه‌های دیگری نیز دارد.

یافتن انواع دیگر نخود سبز در راهروی فریزر غیرمعمول نیست، مانند شکر منجمد و نخود برفی منجمد. کنسرو شده در مقابل نخود فرنگی منجمد چگونه فرآوری می شوند؟

پس از برداشت، نخود فرنگی تازه ای که برای کنسرو قرار داده شده است، فرآیند بلانچینگ را طی می کند. این مرحله برای تمیز کردن نخود فرنگی، از بین بردن برخی از باکتری ها و موجودات طبیعی و از بین بردن آنزیم های ذاتی که مسئول تخریب محصولات تازه در طول زمان هستند، عمل می کند.

پس از بلانچ کردن، نخودها را شسته و با محلول آب نمک داغ در قوطی ها بسته بندی می کنند که ممکن است حاوی مقادیری شکر و یا نمک باشد یا نباشد. سپس قوطی ها مهر و موم شده و به یک دستگاه ضدعفونی کننده منتقل می شوند، که برای گرم کردن قوطی ها و محتویات آنها تا دمای کافی که در آن همه باکتری ها از بین می روند، استفاده می شود.

این گرمایش و سرمایش دقیقاً همان چیزی است که باعث ایجاد اثر خلاء درون قوطی‌های سبزیجات کنسرو شده می‌شود. نخود فرنگی منجمد مراحلی مشابه سبزیجات کنسرو شده را طی می کند، تا یک نقطه مشخص.

پس از بلانچ شدن و آبکشی نخودها، نخود فرنگی یخ زده سفر منحصر به فرد خود را آغاز می کند. بعد از بلانچ کردن، نخودها را به یک فریزر سوپر فریزر می‌برند، جایی که قبل از داخل شدن در یک لایه چیده می‌شوند.

سبزیجات و میوه های منجمد که این نوع فرآیند انجماد را پشت سر می گذارند به عنوان منجمد سریع یا IQF شناخته می شوند. مزیت این سبزیجات منجمد فلش این است که آنها برای همیشه از یکدیگر جدا می مانند، نه اینکه در یک دسته بزرگ با هم منجمد شوند.

این کار استفاده از نخودفرنگی منجمد را برای مصرف کنندگان بسیار آسان تر می کند، زیرا آنها می توانند به راحتی یک فنجان یا چند وعده را اندازه گیری کنند، بدون اینکه مجبور به شکستن یخ شوند. پس از انجماد، نخودها بسته بندی و مهر و موم می شوند، معمولاً در کیسه های پلاستیکی ضد فریزر.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.