با خوردن پسته فندقی عمده از بیماری های پوستی در امان باشید

آجیل میوه های خشک و تک دانه ای است که ترکیبی از ترکیبات مفیدی دارد که به پیشگیری و درمان بیماری کمک می کند. هدف این بررسی خلاصه کردن اجزای آنتی اکسیدانی و خواص غذایی و کاربردهای فندق، بادام و پسته و همچنین بحث در مورد توانایی آنها در پیشگیری و درمان بیماری های خاص بر اساس مطالعات است.

استراتژی جستجو شامل جستجو در پایگاه داده PubMed و Google Scholar برای مقالات مرتبط منتشر شده به زبان انگلیسی بود. مقالات پژوهشی با تمرکز بر فندق، پسته و بادام گنجانده شد. عصاره های پوست آجیل در نظر گرفته شد و سایر محصولات جانبی از این جستجو حذف شدند.

عصاره هیدروالکلی پسته فندقی عمده و بادام دارای اثرات ضد باکتریایی بوده و با از بین بردن گونه های فعال اکسیژن، خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش می دهد.

علاوه بر این، پوست فندق می تواند پلاسما را در برابر لیپوپروتئین-کلسترول کم چگالی کاهش دهد، در نتیجه خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد و عصاره پلی فنولی آن نیز می تواند تشکیل محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته را در شرایط آزمایشگاهی با اثرات چند بعدی کاهش دهد.

به طور کلی، پوست فندق، پسته و بادام منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند و آنها را برای توسعه مواد مغذی مناسب می کند. مطالعات اپیدمیولوژیک و بالینی نتایج مثبت مربوط به مصرف آجیل درختی را نشان داده است.

در اینجا، ما تولید، مواد مغذی، ترکیبات فیتوشیمیایی و روندهای تحقیقاتی نوظهور در مورد مزایای سلامتی مغز پسته (Pistacia vera L.) را بررسی می کنیم. پسته منبع خوبی از پروتئین، فیبر، اسیدهای چرب تک غیراشباع، مواد معدنی و ویتامین ها و همچنین کاروتنوئیدها، اسیدهای فنولیک، فلاونوئیدها و آنتوسیانین ها است.

پلی فنول های موجود در پسته نقش مهمی در اثر آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی دارند، همانطور که در شرایط in vitro و in vivo از طریق مطالعات حیوانی و آزمایشات بالینی نشان داده شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.