ارسال لوله و اتصالات پارسانا پلیمر به هندوستان با مشکل مواجه شد

اتصالات لوله های بزرگ و اجزای شیر باید فورج پرس شوند و به ماشینکاری گسترده نیاز دارند. در حالی که قطعات کوچک مانند فلنج که قبلا توضیح داده شد می توانند به سرعت گرم و سرد شوند و با توجه به شرایط بهینه فرآیند، باید ساختار و خواصی مشابه لوله و لوله از خود نشان دهند، خواص آهنگری های بزرگ به مکان و ضخامت بستگی دارد.

در حالی که هنوز هیچ قطعه آهنگری بزرگی از 740H ساخته نشده است، خواص یک میله آنیل شده با محلول، خاموش شده با آب و قدیمی با قطر 343 میلی متر نشان داده شده آموزنده است.

قدرت تسلیم نزدیک سطح با لوله و اتصالات پارسانا پلیمر جدار نازک قابل مقایسه است، اما قدرت تسلیم در مرکز میله، در حالی که حداقل ASME را برآورده می کند، به طور قابل توجهی کمتر است. شکل پذیری و چقرمگی خوب بود.

تراورس سختی که روی میله خاموش شده گرفته شد VHN 170 را در سطح و VHN 290 را در مرکز نشان داد. این نشان دهنده پیری خودکار قوی در مرکز بار است.

از آنجایی که γ’ که در خنک‌سازی آهسته ایجاد می‌شود، نسبتاً درشت است، پس از عملیات پیری نهایی، مرکز میله‌ای استحکام کمتری نسبت به سطح خواهد داشت. ریزساختار و قدرت خزش در مرکز میله ارزیابی نشده است.

یک نمودار تبدیل خنک کننده پیوسته محاسبه شده برای آلیاژ 740H در شکل 14.26 نشان داده شده است. این نمودار این ایده را پشتیبانی می کند که سخت شدن γ’ قابل توجهی حتی در هنگام خاموش کردن آب یک آهنگری بزرگ رخ می دهد.

یک شبیه سازی خنک کننده برای عملیات حرارتی میله با استفاده از نرم افزار DEFORM انجام شد. سرعت سرد شدن در عمق 25 میلی متر 315 درجه سانتی گراد در دقیقه و در مرکز میله 30 درجه سانتی گراد در دقیقه بود. بر اساس نمودار CCT محاسبه شده، باید حدود 10٪ γ’ در مرکز و هیچ γ’ در سطح وجود داشته باشد. که با نتایج تجربی مطابقت دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.